Labdien, vecāki!
Uzsākot šo sarunu ar vecākiem, ir svarīgi zināt, ka jaunie bērni, kas ienāk mūsu pasaulē, vairs nelīdzinās ne jums, ne jūsu vecākiem, tāpēc ka katra paaudze ir atšķirīga, un viņi veļ jo vairāk, jo ir pārkāpuši gadsimta slieksni – viņi ir XXI gadsimta bērni. Būtu ļoti vēlams, lai jau no bērnības mēs spētu ar viņiem runāt kā līdzīgs ar līdzīgu. Viņi jūs sapratīs. Jaunos bērnus dēvē dažādi – citi sauc par indigo, citi par kristāla, gaismas, tūkstošgades bērniem utt., bet mēs lietosim terminu – jaunie bērni. Vērojiet viņus un jums pašiem paliks interesantāk dzīvot!
Jūsu bērns un viņa attīstība
Mēs visi vēlamies visu to labāko saviem bērniem, tāpēc piedāvājam dažus padomus. Varbūt Jums noderēs?
Efektīgas darbības vienkārši noteikumi
Tas nemainās nekad – visos gadsimtos ir svarīgi, lai bērns pastāvīgi izjūt, ka ir mīlēts bērns. To izrādiet arī dažādās darbībās: apņemiet viņu, samīļojat un ieklausieties, ko viņš jums stāsta, mēģiniet būt ar viņu kopā biežāk un ilgāk. Kad jūs esat tuvībā ar savu bērnu, viņš jutīsies drošībā un sapratīs, ka jūs viņu ļoti mīlat. Tas ļaus izsaukt noteiktas reakcijas viņa organismā, kas atspoguļosies prāta un pat viņa galvas smadzeņu attīstībā.
Nepieciešams pastāvīgi atrast un veltīt laiku bērnam, palīdzot viņam lasīt grāmatas. Zinātnieku pētījumi parāda, ka bērni, kuri biežāk bērnībā klausījušies vecāku lasīšanu, vairāk interesēsies par literatūru kā tie, kuri to nav darījuši. Vēl zinātnieki ir pierādījuši, ka bērni, kas bērnībā lasījuši pasakas, ļoti bieži ir veiksmīgāki pieaugušo dzīvē, kā arī mācībās. Tas veido plašāku skatījumu un arī veicina nepazaudēt arī vēlākos gados bērna tēlaini radošo domāšanu, kas parasti ar gadiem samazinās.
Ļaujiet bērnam vairāk spēlēties, tā viņš veidot savu pasauli. Lai viņš to dara pēc iespējas biežāk. Spēles laikā viņš veido pamatu savam intelektam. Viņa sociālās iemaņas, fiziskā attīstība un emocijas formējas, agrā bērnībā spēlējoties. Kad viņš spēlēsies ar citiem bērniem, tad varēs analizēt savu uzvedību, situācijas, novērtēt savas rīcības pareizību. Vēl viņš spēs iemācīties apvienot savas idejas, izteikt jūtas, parādīt attieksmi pret citiem bērniem.
Sarunājieties ar bērnu pēc iespējas biežāk. Tieši sarunas laikā jūs varēsiet attīstīt bērna komunikācijas prasmes. Viņš iemācīsies pareizi runāt, kā arī izteikt savu domu, ja jūs viņā ieklausīsieties. Ja bērns jūt, ka pieaudzis cilvēks ir ieinteresēts, tad viņš centīsies biežāk ar jums sarunāties, kļūs atklātāks un uzticēsies jums. Viņš iemācīsies koordinēt savas domas virzību, ļaus precīzāk argumentēt un izteikt savu viedokli. Tas vēlāk atspoguļosies viņa loģikā, kas būs nepieciešama eksaktās zinātnēs, kā arī valodu prasmju apguvē.